Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětské snídaňové cereálie - pojmy

Je velký rozdíl, snídáme-li sladkou buchtu, koblihu, rohlík s marmeládou nebo müsli s jogurtem, ovesnou kaši, celozrnný chléb se sýrem, cereálie. Sacharidy typu jednoduchých cukrů obsažené v bílém pečivu jsou málo vhodné, protože nedodají organismu ty správné výživné hodnoty a je po nich rychle opět hlad. Vybírat bychom měli především komplexní sacharidy bohaté na vlákninu, které jsou obsaženy v celozrnných, především ovesných, cereáliích s vysokou nutriční hodnotou. Tedy přestože všechny uvedené potraviny budou mít stejnou energetickou hodnotu, budou se výrazně lišit hodnotou výživovou.

 

Cereálie

Cereálie jsou výrobky zdravé výživy vyráběné z obilí, kukuřice nebo rýže.

Snídaňové cereálie

Snídaňové cereálie se konzumují většinou s mlékem, jogurtem nebo jogurtovým mlékem. Jejich příprava je velice jednoduchá a časově úsporná.

Dětské cereálie

Dětské snídaňové cereálie jsou kukuřičné lupínky, které by měly děti snídat každé ráno

Zdraví

Zdraví je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody, ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. (Nově se zavádí duchovní rovina.)

(Healts is state of comlete physical, mental and social well-being and not merely the absence of disease and infirmity.)

Celozrné

Celozrnné znamená, že zrno je při zpracování použito celé, a proto jsou zachovány všechny zdraví prospěšné látky:

Energie

Jakkoli je pojem energie běžně používaný, je definice této veličiny nesnadná. Velice
často uváděná definice, že energie je schopnost fyzikální soustavy konat práci, při
hlubším rozboru neobstojí. Tvrzení, že energie je "práceschopnost" zpochybňuje už
druhý zákon termodynamiky, který tvrdí, že nelze sestrojit periodicky pracující stroj,
který by ochlazoval zdroj tepla a teplo takto získané by měnil v ekvivalentní množství
práce.

Fitness

Jde o reprodukční schopnost genotypu.  Protože se to patří, tak si uvedeme učenou definici tohoto pojmu. Na škodu to nebude, protože o fitness se bude mluvit často a hodně. Kvantitativní genetici, kteří hodnotu fitness počítají pomocí složitých vzorců, pro ní používají písmeno „W“.  Nyní ta definice: Fitness vyjadřuje podíl potomků produkovaných jedním genotypem v porovnání s genotypem jiným. Jde o reprodukční způsobilost genotypu, adaptivní hodnota (někdy pojmenována jako selektivní hodnota - selective value). Pravděpodobnost, že nějaký fenotyp přežije a zanechá potomky, je mírou jeho fitness.
Tolik suchá definice. Pro naše potřeby a srozumitelnost bude možná vhodnější si termín fitness přeložit jako „životaschopnost“ a nebo ještě lépe jako „plodnost“, přičemž za plodnost budeme považovat průměrný počet potomků na jednu samici. Tak se ostatně také posuzuje například plodnost žen a jejich srovnávání v rámci zemí, společenských vrstev.

Tvaroh

Tvaroh je sýr. Nezrající sýr. Se získává kyselým srážením.
Tvaroh má  všestranné použití. Téměř vůbec se nevyužívá jako sýr.

Obilí

Termíny obilí, obiloviny, obilniny, event .cereálie jsou v zásadě synonyma, jejichž používání se neřídí žádnými striktními pravidly a ani zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích tyto pojmy nedefinuje. V praxi se většinou označení obilí používá pro plodinu na poli, pro statistické účely nebo v obchodních záležitostech, pojem obilniny používají převážně pěstitelé a zemědělští pracovníci (rovněž se používá v ISO normách), zatímco v mlýnském a pekárenském oboru se používá termín obiloviny

Děti

Od okamžiku početí do devíti měsíců nitroděložního života se dítě vyvíjí a neustále roste v lůně matky. Stejně jako kojenci, tak i nenarozené dítě je závislé na své matce kvůli výživě, ale jeho život je samostatný. Může mít jinou krevní skupinu, může být jiného pohlaví nebo dokonce odlišné rasy, ale je skutečně jedinečný.

Ještě nedávno bylo prvních devět měsíců lidského života pro všechny tajemstvím. Ale nyní nám vědecké a technické pokroky umožnily pozorovat vývoj lidského života přímo v lůně matky. Víme, jak nenarozené dítě vypadá, co dělá, jak roste.

Pojmem dítě se však hlavně rozumí jeho příbuzenský vztah k jeho matce a otci. Maminka přece nečeká "nějaký plod" ale "své dítě".

Celozrné

Celozrnné ovesné výrobky obsahují v přírodní formě vitaminy skupiny B i E a minerální látky  - zejména vápník, hořčík, železo a zinek. Vitamíny skupiny B  jsou nezbytné pro vývoj nervové soustavy, pro paměť a soustředění. Dále pro většinu metabolických procesů, pro tvorbu krve, posílení imunitního systému i pro kvalitní vlasy a nehty, hebkou pleť i jako prevence proti tvorbě vrásek. V podstatě se dá říci, že bez vitaminů skupiny B by nic v organismu neprobíhalo správně. Jsou to právě ovesné vločky, které obsahují vitamin B2 zvyšující odolnost vůči stresu.

Nesquik

Stejná čokoládová chuť, kterou milují, nyní obohacená o minerální látky a vitamíny, které potřebují k tomu, aby rostly a sílily
a vy je vidíte růst. Ve všech směrech.

Oříšky

Díky vysokému obsahu bóru podporují činnost mozku. Obsahují také významný antioxidant, vitamin E. Díky thiaminu a biotinu velmi pozitivně působí na kvalitu nehtů a vlasů.

Banán

Rychlý zdroj energie s vysokým obsahem draslíku. Tato minerální látka mimo jiné reguluje množství tekutin v buňkách. Banány také blahodárně působí na nervovou, svalovou i trávicí soustavu.

Med

Stejně jako banán představuje rychlý zdroj energie. Má skvělé antibakteriální a antiseptické účinky. Podporuje trávení.

Cukr

Bílý rafinovaný cukr obsahuje kolem 99,5 % sacharózy, zbytek tvoří voda. V lidské výživě mají největší význam cukrová třtina a cukrová řepa, které kryjí z 99% celosvětovou výrobu cukru.

Bílkoviny

Jedná o aminokyseliny, které se spojují do různě (a většinou značně) dlouhých molekul, čítajících až několik desítek tisíc aminokyselin. Bílkoviny jsou pro život nepostradatelné.

Vláknina

Vláknina je nestravitelná část rostlinné potravy, která pomáhá pohybu potravy trávicí soustavou, vstřebává vodu a váže na sebe některé látky z potravy, jako například cholesterol. Chemicky sestává vláknina z neškrobových polysacharidů a několika dalších složek rostlin jako je celulóza, lignin, vosky, chitiny, pektiny, beta-glukany a oligosacharidy.

Doba ledová

Doba ledová 1 je animovaný příběh o pravěkých zvířatech, které našli mládě lidí a rozhodli se ho vrátit jeho rodičům.
Začíná doba ledová a takse všechny zvířata připravují na migraci. Manny však nejde na sever za sluncem a vydává se do zimy se třemi společníky. Bere s sebou na pouť lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a málého lidského prcka. Nesmím však zapomenout na VEVERKU, která je v obouch dvouch filmech doby ledové, asi nezábavnější podívanou.
  Budou mít problémy uživit málého prcka. Když už najdou jídlo, zebere jim ho "blboun" a tak ho následují do hnízdiště, kde budou vyjednávat o vrácení našlého melounu. Ale blboun nebudou souhlasit, naše hrdinská trojka si bude muset jídlo pro prcka vybojovat ...
  Když šel napřed Diego, viděl skupinu lidí, ale zalhal a řekl, že našel zkratku. Když se začala skála hroutit, zalezli dovnitř. Když projdou zkratkou, tak jdou a jdou, až žhavá láva začne tryskat ze země a musejí rychle utíkat přez úzké výztupky z lávové řeky. Přejdou řeku a čeká je další nemilé překvapení, smečka šavlozubích tygrů chce jako pomstu lidem sníst prcka. Až když se s tou smečkou vypořádají, tak se vydávají dál hledat smečku lidí. Aý ji najdou tak jim vrátí prcka a jdou si dál po svých, až na Sida, který si vyleze na hřbet Mannyho a jdou dál.

Vápník

Vápník – Kalcium, známý preventivní prostředek proti vzniku či alespoň zpomalení osteoporózy, snižuje také krevní tlak a působí proti rakovině tlustého střeva. V moderní stravě však vápníku mnoho není; doplělí dostávají většinou jen polovinu doporučené denní dávky.

Vitamíny

Vitamíny jsou nezbytnou součástí našeho těla. Existuje 13 základních typů vitamínů, získáváme je z potravy a každý z nich hraje důležitou úlohu v určitém odvětví, je proto třeba doplňovat všechny druhy vitamínů, aby náš organismus mohl dobře fungovat a byl chráněný vůči různým onemocněním. Vitamín A například na zrak, vitamíny B-komplexu pro naše nervové funkce, vitamín C je především vynikajícím antioxidantem a posilovačem našeho imunitního systému, vitamín D pro správný vývoj kostí a zubů, vitamín E pro celkovou imunitu a nervový systém, vitamín F je základní složkou pro tvorbu buněčných membrán a vitamín K ovlivňuje srážlivost krve.

Snídaně

Ranní jídlo má na organismus jednoznačně pozitivní vliv: stabilizuje hladinu cukru v krvi, doplní energii a tekutiny, které tělo během noci ztratilo. Ti, kdo snídají pravidelně a dokáží si rozložit celodenní příjem energie potravou optimálně do 5 porcí , mají podstatně menší pravděpodobnost, že jim bude kolísat hladina cukru v krvi a dokáží redukovat svoji hmotnost a udržet si následně svoji váhu. K těmto výsledkům dospěla studie německé společnosti pro výživu. "Nesnídálkové" mají navíc sklon častěji sahat k různým pamlskům, ale také k cigaretám a alkoholu.

Tuky

Tuky jsou estery karboxylových kyselin s glycerolem. Pevné tuky (lůj, máslo, sádlo) jsou především estery kyseliny palmitové a stearové. Kapalné tuky (slunečnicový, olivový a jiné rostlinné oleje, rybí tuk) obsahují též estery kyseliny olejové.

Čokoláda

Čokoláda je obvyklá součást mnohých druhů sladkostí, jedna z nejpopulárnějších na světě. Slovo čokoláda má původ v aztéckém výrazu xocolātl, jenž má stejný význam.

Čokoláda je vyráběna z kvašených, pražených a mletých zrnek tropického kakaového stromu Theobroma cacao. Zrna pocházejí z kakaových tobolek – bobů. Výsledný produkt je znám jako „čokoláda“ (intenzivně ochucená hořká potravina – to je definice čokolády v mnoha slovnících). Tento produkt je definován v mnoha zemích jako kakao. V americkém čokoládovém průmyslu je kakao definováno jako sušina kakaových zrn, kakaové máslo je definováno jako tuková složka, a čokoláda je kombinací sušiny a tuku. To je obvykle oslazeno cukrem a jinými přísadami a zpracováno do čokoládových tabulek (jádro kterých je též označováno jako čokoláda), nebo do nápoje (zvaného kakao nebo horká čokoláda).